Szerokie zastosowanie dywaników na schody

Właściciele domów i mieszkań wielokondygnacyjnych z pewnością doceniają nakładki na schody mające wiele zastosowań. Oprócz ogólnego zabezpieczenia przed wszelkimi urazami spowodowanymi poślizgnięciami chronią również same schodki, aby kanty nie ulegały zniszczeniu. Należy wspomnieć także o poprawieniu estetyki stopni, kiedy te nie wyglądają już tak dobrze, jak przed parunastoma laty. Szeroki wybór artykułów tego typu pozwala na dobór zgodny z własnymi preferencjami lub dopasowanie wzorów, kolorystyki, a także głównych motywów do reszty aranżacji budynku. Jako że rodzajów schodów jest bardzo dużo, dla każdego ich typu sprawdzą się inne dywaniki. Zanim podejmie się ostateczną decyzję co do zakupu poszczególnych produktów, warto sprawdzić materiał, z jakiego zostały wykonane oraz właściwości, którymi się charakteryzują. Niemniej jednak powinno się zwrócić uwagę zarówno na wysoką jakość przekładającą się na wytrzymałość, jak i sposób montażu.

Nakładki na schody, czyli ciepło i komfortowo

Nikt nie lubi zimą wychodzenia z ciepłego łóżka na chłodną podłogę, a co dopiero schodzenia boso po niezabezpieczonych schodach. Struktura drewna, stali czy betonu nie zalicza się do najprzyjemniejszych, dlatego z pomocą przychodzą producenci zajmujący się tworzeniem produktów, takich jak m.in. dywanowe nakładki na schody. Dzięki wykonaniu ich z wysokiej jakości sprężystej wykładziny stopy idealnie przylegają do podłoża, a ryzyko poślizgnięcia się zostaje zminimalizowane. Ponadto krótkie włosie dywaników jest miłe w dotyku co sprawia, że poruszanie się między piętrami należy do przyjemnych czynności nawet, jeśli nie ma się na sobie domowego obuwia. Oprócz tego ich konstrukcja gwarantuje dobrą przyczepność do powierzchni. Jako że uderzenie o ostre krawędzie stopni powoduje stłuczenia, otarcia itp., a niekiedy bywa poważnym urazem, montaż tego typu artykułów chroni przed takimi sytuacjami.

Dywaniki na schody jako skuteczna izolacja dźwiękowa

Niezależnie od tego, czy w domu mieszka jedna rodzina, czy kilka względna cisza i uszanowanie spokoju drugiej osoby jest niezwykle istotne. Skrzypiące schody są uciążliwe nie tylko dzieci, ale również wszystkich dorosłych wstających o świcie, których współlokatorzy prowadzą nocne życie. Wtedy też postawienie nawet jednego kroku imituje nieprzyjemny i głośny dźwięk. W takiej sytuacji niezastąpione okazują się dywaniki na schody minimalizujące hałas wydawany podczas stąpania po stopniach. Gęste włosie pochłania odgłosy kroków będących powodem nieprzespanych nocy i wybudzeń dzieci z drzemek. Bezszelestne poruszanie się to komfort dla domowników, a także sąsiadów, jeśli Ci są tuż za ścianą, oraz pewność, że żadna niespodzianka nie zostanie zbyt szybko zdemaskowana. Warto również podkreślić, że utrzymanie ich w czystości nie należy do niczego trudnego. W zależności od wybranego materiału czyszczenie będzie się różnić, ale najczęściej wystarczy regularne odkurzanie, a w razie konieczności użycie środków przeznaczonych do prania dywanów oraz wykładzin. Co kilka miesięcy można skorzystać z usług specjalistów, którzy dokładnie wyczyszczą nakładki na schody. Dzięki temu pozbycie się głęboko umiejscowionych zanieczyszczeń jest możliwe, a cieszenie się nieskazitelnym wyglądem przed kilka lat jeszcze bardziej realne.

Estetyczny wygląd schodów przez lata

Schody powinno zabezpieczać się już od samego początku, aby móc uniknąć odprysków w kamieniach, odkształceń na drewnie czy ubytków w płytkach. Jako że są one jedną z najczęściej eksploatowanych części domu, należy zadbać o ich wygląd stosunkowo wcześnie, aby z biegiem czasu równie estetycznie się prezentowały. Dywaniki na stopnie zapewniają optymalną ochronę przed uszkodzeniami powstającymi w naturalny sposób, np. poprzez upuszczenie ciężkiego przedmiotu. Nietrudno także o jakiekolwiek zarysowania, kiedy domownicy chodzą w klapkach, a do ich powierzchni przylega m.in. piasek. Długotrwałe użytkowanie odznacza swoje piętno szczególnie na drewnie poprzez wyżłobienia w miejscach najczęściej eksploatowanych. Nie wygląda to dobrze, a wymiana na nowe jest kosztowna. Ochrona, jaką zapewniają nakładki na schody gwarantuje o wiele lepszy ich wygląd nawet po kilku latach. Jak brzmi jedno z powiedzeń, „lepiej zapobiegać, niż leczyć”.

Posted in: Default category

Leave a comment