Sonda
Twoje wydatki na żywność wynoszą miesięcznie
Produkt dnia
RYGA BRĄZ
RYGA BRĄZ
15,00 zł
szt.
RYGA RUDA
RYGA RUDA
15,00 zł
szt.
RYGA BORDO
RYGA BORDO
15,00 zł
szt.
GORA RUDA
GORA RUDA
10,99 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Nakładki na schody, które mogą pełnić funkcję stylowej i praktycznej wycieraczki

Niewątpliwie szczególnie w okresie jesiennozimowym i zimowym, zewnętrzne schody prowadzące do ciepłego domu, mogą okazać się zdradzieckie. Wystarczy jedynie odrobina wody i temperatura niewiele poniżej zera, aby ze znanych Ci od lat, łagodnie wznoszących się stopni, zrobić istne piekło. Codzienna walka na przydomowym lodowisku nie należy do przyjemnych, podobnie jak ewentualny upadek, który może być przecież tragiczny w skutkach. Możesz próbować częstego odśnieżania, sypania solą, pokrywania piachem, albo innych czasochłonnych i pracochłonnych metod. Możesz też zdecydować się na rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań i sięgnąć po wysokojakościowe wycieraczki na schody.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania wycieraczki na schody?

Głównym zadaniem, jakie powinny spełniać wycieraczki na schody, jest zabezpieczenie przed poślizgnięciem się. To ich podstawowy cel, mimo to często zostaje pominięty, a na jego miejscu stawiane są względy wizualne i estetyczne, które choć odgrywają ważną rolę, nie mogą być jedynym i najważniejszym wyznacznikiem. Widać to szczególnie podczas wyjątkowo mroźnych dni, kiedy piękne, ale niepraktyczne modele wycieraczek na schody zostają pokryte lodem. Zamiast stanowić zabezpieczenie, okazują się wyjątkowo śliską pułapką. Kolejna kwestia, o której warto pamiętać, to umiejscowienie wycieraczek i wynikające z tego konsekwencje. Stosuje się je w głównej mierze na zewnątrz, dlatego powinny być wykonane z materiałów przystosowanych do zmiennych i mało przystępnych warunków atmosferycznych, które panują w Polsce przez większą część roku. Poza tym to właśnie wycieraczki stanowią pierwszą linię frontu w walce z brudem, znajdującym się na butach każdej z osób odwiedzających dom. Muszą więc być odpowiednio wytrzymałe oraz łatwe w czyszczeniu, a przy tym zbierać jak najwięcej błota, piachu, śniegu itp. Przykładowo wycieraczki wykonane z półproduktów, które nie są odporne na wilgoć, siłą rzeczy nie spełnią stawianych przed nimi zadań. Dzieje się tak z tej prostej przyczyny, że prawdopodobnie po pierwszym tygodniu jesiennych opadów trzeba będzie się ich pozbyć, ponieważ po prostu się rozpadną. Ostatnia kwestia, o której nie można zapomnieć to prezencja. Nie do przyjęcia byłyby nieestetycznie wyglądające wycieraczki, szpecące stopnie prowadzące do głównego wejścia do domu. Podsumowując, są trzy podstawowe cechy, na które musisz zwrócić uwagę podczas wyboru tego typu nakładek na schody. Pierwsza, najważniejsza to funkcjonalność z naciskiem na zapewnienie bezpieczeństwa. Drugą stanowi odporność materiału użytego do produkcji, a trzecią – sposób wykonania.

 

Praktyczny i estetyczny materiał, jakim jest guma

Materiałem wprost idealnym do produkcji wysokojakościowych wycieraczek na schody jest znana każdemu guma. Pierwsza z wymienionych cech, funkcjonalność, jest na najwyższym poziomie. Guma zapewnia antypoślizgowość w dwojaki sposób. Po pierwsze możesz stawiać na niej nieostrożne kroki i wciąż czuć się pewnie, gdyż Twój but napotka stabilny grunt, z którego się nie ześlizgnie. Natomiast z drugiej strony sama wycieraczka nie „odjedzie” z nami, ponieważ niemalże trwale przylega do danej powierzchni.

Nie sposób nie zgodzić się z tym, że guma to materiał niezwykle odporny na uszkodzenia. Jest w stanie wytrzymać naprawdę wiele, w tym wielostopniowe mrozy, niekończące się opady deszczu, pokrycie grubą wartą śniegu itd. Pozostawiony na gumowych wycieraczce na schody brud, możesz z łatwością usunąć. Najczęściej wystarczy, że postawisz ją pionowo, a wszelkie większe zanieczyszczenia same spadną. Jeśli tak się nie stanie, możesz umyć ją pod bieżącą wodą (oczywiście nie w okresach zimowych), wytrzepać, bądź przeczyścić starą szmatką. Piętnaście minut pracy gwarantuje Ci na powrót schludną i estetyczną wizytówkę na schodach.

Guma nie jest jedynym godnym polecenia materiałem. Podobne zalety można przypisać rozmaitym tworzywom sztucznym. Są one jednak zdecydowanie droższe, dlatego to właśnie gumowe wyroby cieszą się największą popularnością. Rynek oferuje szeroki wachlarz możliwości, obejmujący rozmaite modele, kształty i wzory, więc na pewno znajdziesz coś, co spełni Twoje oczekiwania.

 

Podsumowanie, czyli wiedza w pigułce

Wybierając konkretny model wycieraczek na schody, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na względy praktyczne. Są najistotniejsze, ponieważ chronią Ciebie, Twoją rodzinę i odwiedzające Was osoby przed bolesnymi skutkami upadku. Pamiętaj również o cechach materiału nadającego się na tego typu nakładki. Powinien być wodoodporny, trwały, łatwy w czyszczeniu. Ostatnią, jednak bez wątpienia znaczącą, kwestią jest prezencja. Tutaj decydujący głos mają indywidualne preferencje. Naszym zdaniem, wszystkie te cechy posiadają wycieraczki wykonane z gumy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl