Sonda
Twoje wydatki na żywność wynoszą miesięcznie
Produkt dnia
RYGA RUDA
RYGA RUDA
13,00 zł
szt.
GORA RUDA
GORA RUDA
10,99 zł
szt.
KORONA BRĄZ
KORONA BRĄZ
13,00 zł
szt.
SUPERSTAR SŁOMKOWY 837
SUPERSTAR SŁOMKOWY 837
15,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak zabezpieczyć stopnie na schody przed małymi dziećmi?

Dom piętrowy to marzenie prawie każdego, kto ma rodzinę. Szczęśliwi posiadacze takiego lokum dysponują znacznie większą przestrzenią niż osoby, mieszkające w budynkach wielorodzinnych. Mając jednak małe dzieci, warto zastanowić się, czy stopnie na schody nie będą dla nich zbyt niebezpieczne. Jak je odpowiednio zabezpieczyć?

 

Ważny węzeł komunikacyjny

Wszystkie domy z użytkowym poddaszem, jakie najczęściej się buduje, mają sporo schodów. Sięgają nie tylko piętra, ale również wspomnianego poddasza, gdzie kryje się dodatkowe pomieszczenie. Schody nie są zbyt szerokie, rzadko kiedy są też długie. Z tego powodu upadek nawet z kilku stopni może się okazać bolesny. Bywa, że poręcze i balustrady nie są wystarczającym zabezpieczeniem. Stopnie na schody mogą mieć sporą odległość pomiędzy poszczególnymi elementami. Takie przestrzenie to niestety idealne miejsce do dziecięcego eksplorowania domu. Maluch łatwo potrafi się prześlizgnąć i tym samym spaść z dużej wysokości.

 

Idealne stopnie na schody

W domu, gdzie mieszkają małe dzieci, niezabezpieczone schody stają się poważnym zagrożeniem. Barierki, jakie zwykle montuje się na szczycie i u podnóża schodów to zdecydowanie za mało. Zwłaszcza że kilkulatek jest w stanie rozpracować mechanizm ich otwierania. Również sama powierzchnia schodów jest dość śliska, więc nieodpowiednia dla malucha, który ma jeszcze problemy z równowagą. Mały człowiek jest ogromnie ciekawy świata, trudno go odgonić od miejsca, które łączy powierzchnie pomiędzy piętrami. Dla bezpieczeństwa dzieci najlepiej zainwestować w elementy, które dokładnie okryją każdy szczebel, niwelując jednocześnie możliwość poślizgnięcia się.

 

Bezpieczne i antypoślizgowe nakładki

Coraz więcej osób zabezpiecza schody dywanikami. Jeśli mają idealnie przylegać do powierzchni, trzeba je dodatkowo przytwierdzić do stopni. Znacznie prostszym rozwiązaniem jest stosowanie mniejszych dywaników. Producent nakładek i dywanów na schody Chaos Design ma w ofercie produkty, które zabezpieczą różnego typu stopnie na schody. Istnieje możliwość zamówienia produktów na konkretny rozmiar, a nawet kształt. Schody nie tylko wyglądają estetycznie, ale przede wszystkim mają wygładzone miękką tkaniną wszystkie krawędzie. Nawet upadek z tak zabezpieczonych stopni nie będzie dla malucha niebezpieczny.

Nowoczesne dywaniki dobrze trzymają się powierzchni, na której zostały zamocowane. Mocne rzepy sprawiają, że materiał nie przesuwa się ani nie podwija. To doskonały pomysł także do domu, w którym mieszkają osoby starsze lub mające problem z poruszaniem się.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl