Sonda
Twoje wydatki na żywność wynoszą miesięcznie
Produkt dnia
RYGA BRĄZ
RYGA BRĄZ
15,00 zł
szt.
RYGA RUDA
RYGA RUDA
15,00 zł
szt.
RYGA BORDO
RYGA BORDO
15,00 zł
szt.
GORA RUDA
GORA RUDA
10,99 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak zabezpieczyć schody przed ruchliwymi dziećmi? 4 sprawdzone patenty!

Dzieci to ogromna radość, ale ich pojawienie się może być dużym wyzwaniem. Zapewnienie im bezpieczeństwa w domu, szczególnie w pierwszych kilku latach jest kluczowe. Zabezpieczenie schodów przed dziećmi to jeden z podstawowych elementów dbałości o spokojne funkcjonowanie całej rodziny.

 

Na początek: bramki

Kilkumiesięczne niemowlęta mogą zaskoczyć swoich rodziców mobilnością. Schody szybko mogą stać się obiektem zainteresowania, dlatego należy całkowicie uniemożliwić im dostania się na stopnie. W poszukiwaniu sposobów na to, jak zabezpieczyć schody przed dziećmi, w pierwszej kolejności pojawi się bramka zabezpieczająca, swoista furtka przed schodami. Powinna być montowana na dole i na szczycie schodów. Istnieje wiele modeli bramek, które różnią się między innymi sposobem montażu. Na rynku dostępne są także przenośne bramki, idealne do zabrania do dziadków lub na wakacje.

 

Bezpieczeństwo dla każdego: poręcz

Minimalistyczne, modne, stylowe – bardzo proste schody bez poręczy wyglądają doskonale, ale nie zawsze sprawdzają się w domu z małymi dziećmi. Zabezpieczeniem przed upadkiem na schodach dla pokonujących pierwsze stopnie malców może być stabilna poręcz, o ile jest zamontowana na odpowiedniej wysokości. Jeśli dziecko może się przytrzymać rączką, o wiele łatwiej utrzymuje równowagę. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie podwójnej poręczy – wyższej dla dorosłych i umieszczonych pod nią – dla dzieci. Dla spokojnego schodzenia i łatwiejszego schodzenia w nowoczesnych wnętrzach można zastosować metalowe, dość wąskie poręcze, lub wręcz zamontować grubą linę na uchwytach. Możliwości jest naprawdę wiele.

 

Uwaga na poślizgi: nakładki na schody

Gdy maluch zaczyna już samodzielnie pokonywać schody w domu, bramka powoli staje się zbędna. Nie jest to jednak koniec trosk – małe, ruchliwe nóżki łatwo mogą pośliznąć się na stopniach. O spokojne schodzenie i wchodzenie pozwolą zadbać dobrze umocowane nakładki na schody. Dzięki nakładkom można uniknąć nie tylko wywrotki z powodu przechodzenia po gładkich powierzchniach schodów. Chronią one nie tylko dzieci przed schodami, ale i schody przed dziećmi – stopnie  się nie rysują, trudniej o ich zabrudzenie i zachlapanie.

 

Porady na duże, puste przestrzenie

Kreatywność dzieci nie zna granic. Z pewnością niejeden ciekawski maluch chętnie wsadzi (dosłownie) głowę nie tam gdzie trzeba. Przeciśnięcie się dziecka przez szerokie odstępy balustrady lub przerwy pomiędzy schodami, jeśli nie są one pełne jest jak najbardziej możliwe i może skutkować nieprzyjemnym upadkiem. To także ryzyko mniej niebezpiecznego, ale nieprzyjemnego zaklinowania się. W celu uniknięcia tych zdarzeń należy zabezpieczyć puste przestrzenie schodów. Zabudowanie stopni lub balustrady jest trudne, kosztowne i mało estetyczne. Najlepiej zamontować specjalną siatkę, która zapewni bezpieczeństwo dzieciom i z daleka bywa wręcz niewidoczna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl