Sonda
Twoje wydatki na żywność wynoszą miesięcznie
Produkt dnia
RYGA RUDA
RYGA RUDA
13,00 zł
szt.
GORA RUDA
GORA RUDA
10,99 zł
szt.
KORONA BRĄZ
KORONA BRĄZ
13,00 zł
szt.
SUPERSTAR SŁOMKOWY 837
SUPERSTAR SŁOMKOWY 837
15,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak prawidłowo mocować dywaniki na schody?

Istnieje wiele dodatków aranżacyjnych do wnętrz. Wśród nich godne uwagi są dywaniki na schody. Nie tylko chronią stopnie przed wycieraniem, ale poprawiają także bezpieczeństwo ich użytkowników. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest estetyczny wygląd. W jaki sposób mocuje się takie elementy?

 

Ochrona powierzchni schodów

Schody w domach jednorodzinnych najczęściej wykonuje się z litego drewna. Mimo że jego powierzchnia jest doskonale zabezpieczona, materiał ten nie jest obojętny na czynniki zewnętrzne. Wystarczy częste użytkowanie i wilgoć, aby kondycja nawet w miarę nowych stopni nie przedstawiała się najlepiej. Dobrym sposobem na zabezpieczenie powierzchni są dywaniki na schody. Dla niektórych to opcja, która sprawdza się przy starych, mniej estetycznych stopniach. Wiele osób twierdzi jednak, że w ten sposób dobrze jest chronić już nowe schody. Co ważne, dywaniki chronią przed poślizgnięciem się, zwłaszcza dzieci i osób starszych.

 

Praktyczne i funkcjonalne dywaniki na schody

Nowoczesne dywaniki zniosą wiele. Wystarczy sprawdzić ofertę producenta nakładek i dywanów na schody - Chaos Design. Zwarte, mocne włosy nie zmieniają swojego kształtu mimo użytkowania. Dywaniki świetnie dopasowują się do schodów drewnianych, kamiennych oraz metalowych. Ocieplają podłoże, dzięki czemu można się po nich poruszać boso. Nie ślizgają się, ponieważ w procesie produkcji pominięto kątownik z PCV na zagięciu nakładki. To on był głównym czynnikiem ryzyka poślizgnięcia się. Wiele produktów tworzy się także ze specjalnej taśmy rzepowej. Mocno trzyma podłoże a z drugiej strony dobrze łączy się z filcem.

 

Mocowanie dywaników - praktyczne porady

Przed montażem dywaników warto zadbać o to, aby podłoże schodów było odpowiednio odtłuszczone. Montaż poszczególnych elementów jest uzależniony od rodzaju podłoża i gatunku dywaników. Dawniej dość powszechnie używano kleju do schodów. Współcześnie najczęściej można spotkać rzepy wielokrotnego użytku. Łatwo się je mocuje i ściąga, kiedy chcemy dokładniej wyczyścić powierzchnię schodów. To właśnie z tego elementu wyewoluowały stosowane przez producenta taśmy rzepowe. Czasem mocowanie dywaników jest dość skomplikowane. Dzieje się tak przy schodach kręconych lub w typie pałacowym, czyli rozszerzające się u podstawy. W takich przypadkach konieczne jest wezwanie fachowca, który zamocuje dywaniki na schody.

Nakładki oraz dywaniki można dopasować do każdego wnętrza. Duża różnorodność kolorów sprawia, że łatwo znaleźć elementy, pasujące do konkretnej aranżacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl