Sonda
Twoje wydatki na żywność wynoszą miesięcznie
Produkt dnia
RYGA RUDA
RYGA RUDA
13,00 zł
szt.
GORA RUDA
GORA RUDA
10,99 zł
szt.
KORONA BRĄZ
KORONA BRĄZ
13,00 zł
szt.
SUPERSTAR SŁOMKOWY 837
SUPERSTAR SŁOMKOWY 837
15,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak odnowić stare schody, aby zyskać estetyczny efekt?

Drewno, zwłaszcza to wiekowe, wnosi do wnętrza niezwykły klimat. Mieszkając w starym domu, najlepiej ratować wszystkie drewniane elementy, zamiast je wymieniać. Jak odnowić stare schody? Jest na to kilka patentów.

 

Podarować drogie życie

Wielość rozwiązań do współczesnych wnętrz to duża pokusa, by nie ratować tego, co już mamy. Tymczasem inwestowanie w piękne elementy, które nieco nadgryzł ząb czasu, gwarantuje niepowtarzalny efekt. Wiele osób, zamiast zastanowić się, jak odnowić stare schody, inwestuje w nowe. Warto pamiętać, że drewno to materiał bardzo trwały. Elementy, wykonane z niego, są w stanie przetrwać stulecia. Dlaczego więc nie podarować starym schodom drugiego życia? Jeśli ich kondycja jest bardzo krucha, powinien je sprawdzić specjalista, oceniając stan bezpieczeństwa. W przypadku solidnych, ale zaniedbanych schodów sprawa jest znacznie prostsza.

 

Jak odnowić stare schody samodzielnie?

Wbrew pozorom, praca przy odnawianiu drewnianych elementów nie musi przekraczać możliwości przeciętnego użytkownika. Intensywnie użytkowane drewniane schody wewnętrzne mogą z czasem tracić swój blask lub nosić na sobie efekty uszkodzeń mechanicznych. Bywa, że powierzchnia stopni łuszczy się i wyciera. Wierzchnią, nieestetyczną warstwę można zetrzeć. Wystarczy zaopatrzyć się w gruboziarnisty papier ścierny lub szlifierki oscylacyjną, która znacznie przyspieszy prace. Pył, który jest efektem szlifowania, ściera się bawełnianą ściereczką. Czystą powierzchnię należy odtłuścić, a następnie polakierować bezbarwnym produktem do drewna.

 

Dywaniki i nakładki na stare schody

Jak odnowić stare schody, które mają widoczne plamy? Nie każdy defekt da się przecież usunąć szlifowaniem. Mocniejsze przebarwienia najlepiej zakryć na stałe. Doskonałym rozwiązaniem jest po odświeżeniu ich powierzchni zastosowanie dywaników lub nakładek. Nie tylko ukryją mało estetyczne elementy, ale także zabezpieczą schody przed dalszym niszczeniem. Producent nakładek i dywanów na schody Chaos Design posiada w swojej ofercie wiele nowoczesnych rozwiązań, które można dopasować do różnego typu wnętrz. Dywaniki dobrze trzymają się podłoża bez efektu przesuwania czy ślizgania się. Istnieje możliwość wyboru kształtu i wielkości nakładki, a nawet dokupienia dywanika w identycznym kolorze.

Stare schody mogą z powodzeniem służyć rodzinie przez kilka pokoleń. Wystarczy na bieżąco pielęgnować stopnie a w przypadku ich podniszczenia odnowić lub zakryć powierzchnię.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl