Sonda
Twoje wydatki na żywność wynoszą miesięcznie
Produkt dnia
RYGA RUDA
RYGA RUDA
13,00 zł
szt.
GORA RUDA
GORA RUDA
10,99 zł
szt.
KORONA BRĄZ
KORONA BRĄZ
13,00 zł
szt.
SUPERSTAR SŁOMKOWY 837
SUPERSTAR SŁOMKOWY 837
15,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Czy dywaniki to dobre zabezpieczenie na schody?

Wewnętrzne schody to konieczność w budynkach wielokondygnacyjnych. Montuje się je ze względów praktycznych, ale od samego początku liczy się także estetyka wykonania. Kolejnym elementem, jaki warto przemyśleć, jest zabezpieczenie na schody. Przydaje się nie tylko rodzinie z małymi dziećmi. Czy dywaniki sprawdzą się w tej roli?

 

Minimalizowanie ryzyka wypadków

Zastanawiając się, jakie zabezpieczenie na schody będzie najlepsze, w pierwszej chwili myślimy o drewnianych lub metalowych barierkach. Montuje się je u podnóża lub na szczycie schodów. Elementy tego typu dość trudno otworzyć, więc małe dziecko zwykle nie jest w stanie pokonać przeszkody. Nieco starsze dzieci z pewnością rozgryzą mechanizm barierek. Wówczas powierzchnia schodów nie będzie już dla nich niedostępna. Wiele domów ma dość wąskie i stosunkowo wysokie szczeble. Nowoczesne budownictwo z racji wysokich cen ziemi jest nastawione na budynki, które są wysokie, a nie szerokie. Mnogość schodów powinna skłonić do inwestowania w skuteczne rozwiązania.

 

Zabezpieczenie na schody - dywanik lub nakładka

Od wieków schody pokrywano tkaninami, które zdobiły a jednocześnie ogrzewały podłoże. Nowoczesne rozwiązania, które proponuje producent nakładek i dywanów na schody Chaos Design to punktowe elementy, które przytwierdza się do powierzchni stopnia. Dzięki temu nawet podczas upadku można się zetknąć z miękką, przyjemną tkaniną, która łagodzi krawędzie schodów. Nie ma potrzeby zakrywania nią całego stopnia. W zależności od rodzaju schodów można wybrać dywaniki o różnym kształcie oraz wielkości. Jednocześnie całość prezentuje się modnie i elegancko, komponując się z aranżacją wnętrza.

 

Potknięcia, poślizgnięcia i upadki

Mimo że dom traktujemy jako swój azyl, to właśnie tam dochodzi do największej ilości wypadków. Większość z nich przez nieuwagę. Zabezpieczenie na schody to sposób na bezpieczne pokonywanie pięter. Stabilne dywaniki i nakładki, które nie ślizgają się po powierzchni, minimalizują ryzyko potknięcia czy też upadku. Specjalne rzepy utrzymują tkaninę na właściwym miejscu bez względu na to, czy schody są wykonane z drewna, metalu czy kamienia. Runo dywaników charakteryzuje się dużym tarciem, dzięki czemu nawet mała stopa, mająca problem z utrzymaniem równowagi, zyska stabilne podparcie.

Dywaniki mają wiele zalet. Nie tylko zabezpieczają stopnie, ale także tłumią hałasy. Można po nich chodzić boso bez uczucia chłodu, oddawanego przez podłoże.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl